TIPY NA VÝLETY

Karlovský kostel - 0,5 km

Dřevěný kostel z roku 1754 má půdorys kříže. O kostelu se říká, že na něm nebylo použito jediného hřebíku. Tradicí od dob vysvěcení je známá karlovská pouť, která se koná vždy v neděli po 5. srpnu.

Karlovské muzeum - 0,5 km

Přibližuje minulou i současnou lidovou uměleckou tvořivost. Součástí muzea je i informační centrum.

Karlovské fojtství – 2,5 km

V údolí Bzové se dochovala roubená stavba fojtství postavena r. 1793. Fojtství je známo také z filmu Stíny horkého léta nebo Polévka ze sekyry, údolí je ideální projet na kole.

Karlovské jezero – 4 km

Nachází se v údolí Jezerné a kolem jezera se dá pěšky i na kole. Na základě legendy o jezeře napsal pověst Karel Jaromír Erben.

Město Karolinka – 5 km

Sklárny, stálá expozice skla, dřevěnice v údolí Raťkov – rodový shluk 26 roubených staveb na původním místě z konce 18. a 19. Století. Galerie s ateliérem malíře Ilji Hartingera. Ve městě úspěšně působí Valašské národní divadlo, kde hostuje řada známých herců.

Rozhledna Miloňová - 6 km

Dřevěná rozhledna s kamennou podestou na vrchu Miloňová (846 m). Měří 24 metrů a vyhlídková plošina je ve výšce 20 metrů.

Vodní nádrž Stanovice – 7 km

Kousek od Karolinky. Hráz je 38m vysoká a 390 m dlouhá, plocha 55 ha. Hezký výlet na kole celým údolím Stanovnice.

Soláň – Zvonice – 8 km

Vrchol Soláň je od pradávna považován za jednu z nejkrásnějších částí Valašska. Působil zde i známý malíř Karel Hofman. Navštívit můžete Valašský ateliér U Hofmanů nebo Zvonici, kde se nachází informační centrum.

Jezero Balaton – 7 km

Přírodní koupaliště, jedna z možností nenáročného výletu na kolech.

Prales Razula – 10 km

Rozloha 23,5 ha, leží v nadmořské výšce 660 – 812 m, asi 2 km jihozápadně od místní části Léskové, v údolí Malá Hanzlůvka.

Rozhledna Sůkenická -16 km

40 m vysoká rozhledna poblíž hraničního přechodu Bumbálka na vrcholu Čartáku /952 m/ nabízí výhled na Beskydy, Javorníky a slovenské hory. Z Bumbálky se opačným směrem můžete vydat na 3 kilometrovou túru na horskou chatu Kmínek.

Javorníky

Nejvyšším vrcholem je Velký Javorník s 1071 m, větší část Javorníků leží na slovenské straně. Mezi hlavní turistické cíle patří Kasárna, Portáš a Kohůtka.

Od chalupy můžete vyrazit na celodenní túru - nad vleky Kyčerka, ke kapličce na Štrčkové, přes Javorníček, Příschlop, Bukovinou, až na hřeben Javorníků, a pokračovat buď blíž na Kasárna nebo dál na Portáš a Kohůtku.

Výlety do 30 km

Město Vsetín – 25 km

Navštívit můžete Vsetínský zámek, krytý bazén, naučné stezky, cyklostezky apod.

SKANZEN Rožnov – 25 km

Dřevěné městečko, Mlýnská dolina, Valašská dědina, to vše se nachází ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Pustevny – 28 km

Horské sídlo ve výšce (1018 m) je významným turistickým střediskem se zajímavou architekturou dřevěných staveb např. Maměnka a Libušín. Na Pustevny lze vyjet i lanovkou z Trojanovic.

Radhošť – 28 km

Z Pusteven procházka asi 4 km, Radhošť bývá tradičně spojován s uctíváním pohanského boha pohostinnosti, plodnosti a úrody Radegasta, na vrcholu Radhoště můžete navštívit i Kapli sv. Cyrila a Metoděje.